Udialo sa ...

V pondelok 14. októbra 2019 o 10.30 hodine prišlo ku nám do MŠ Divadlo zo šuflíka zahrať deťom klasickú rozprávku Janko a Marienka v originálnom prevedení a s bábkami v životnej veľkosti. V hlbokom lese môže každý zablúdiť a nečudo, že sa v ňom stratiili aj naši malí hrdinovia príbehu. Janko a Marienka v tmavej hore objavili prekvapenie, domček z medovníčkov. V chutnej voňavej chalúpke bývala milá starenka. No nie je všetko zlato, čo sa blyští!
Na pohľad dobrá tetuška, ale v skutočnosti zlá ježibaba. Janko a Marienka však mali z pekla šťastie a podarilo  sa im vrátiť sa domov ku mamičke. Deťom sa veľmi páčili nielen na veľké bábky, ale aj pesničky s prvkami ľudovej hudby. Dozvedeli sme sa aj čo to o hubárčenií a všimli sme si čo sú to  zlé stravovacie návyky.
----------------------------------------

Nový školský rok je v plnom prúde a tak sa opäť pre deti z veľkej triedy začínajú stretnutia s pani Ing. Vlastou Kozákovou. Aktivity sú organizované v rámci projektu Regionálna výchova v materskej škole, ktorý je súčasťou nášho školského vzdelávacieho programu a ktorého úlohy plníme aj vďaka spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine. Prvé stretnutie sa uskutočnilo 10.októbra 2019 v Múzeu Andreja Kmeťa.  V dnešnom stretnutí sme si spoločne prezreli expozíciu Príroda Turca. Krásne exponáty z múzea sú doplnené o interaktívne prvky, ktoré si deti mali  možnosť vyskúšať. Zvuky zvierat dokázali rýchlo identifikovať, priraďovali správne pokrývku tela jednotlivých živičíchov a puzzle s listami a drobným hmyzom zvládli tiež bez väčších problémov. Prvá návšteva bola pre deti obohatením ich základných poznatkov z oblasti prírody a už sa veľmi tešíme na stretnutie v SNM, ktoré sa uskutoční v novembri.