Projekt dopravného ihriska

Viacerých z Vás zaujal stavebný ruch na dvore areálu našej MŠ. Odpoveďou na Vaše otázky by mala byť táto časť webu, kde by sme Vás chceli priebežne informovať o rozbehnutom projekte dopravného ihriska, ktorého výstavbu spustila obec ako zriaďovateľ MŠ.

Výstavba projektu sa spustila za finančnej podpory vo forme grantov poskytnutých od nasledovných nadácií:

získali sme 1000 EUR + 1000 EUR

získali sme 3000 EUR

získali sme 1000 EUR

Firma Hakom s.r.o. Martin  sponzorsky dodala zvislé dopravné značenie.

Občianske združenie Matka a dieťa Turca prefinancovalo zhotovenie vodorovného dopravného značenia.

Firma Brantner Fatra s.r.o. sponzorsky dodala a osadila dve lavičky na oddych.

Stav plochy v areáli školského dvora pred začatím výstavby.

Výkop pôdorysu dopravného ihriska

Štrkové lôžko podkladu

Obrubníky pripravené na pokládku

Práce pred pokládkou obrubníkov

Pokládka vonkajších obrubníkov

Pokládka obrubníkov

Zabetónované obrubníky, zaštrkované zhutnené lôžka, chodník zo zámkovej dlažby

Finálna úprava povrchu dopravného ihriska - asfaltovanie

Stav po dokončení asfaltovacích prác

Nakoľko nás už zastihlo zimné počasie plánované práce súvisiace s dokončením dopravného ihriska ( osadenie zvislého dopravného značenia, nástreky  vodorovného značenia, terénne úpravy ) uskutočníme na jar 2017, kedy bude dopravné ihrisko spustené do prevádzky.

Jarné terénne úpravy

V réžii šikovných rodičov nám pribudli dopravné značky

Sme zas o krok bližšie ku finále. Pribudlo nám vodorovné dopravné značenie.

Obec Dražkovce zabezpečila a prefinancovala zhotovenie spevnených plôch zo zámkovej

dlažby pod plechovú garáž, ako aj pre mini oddychovú zónu, ktorá bude doplnená o lavičky.

Pribudla nám garáž na uskladnenie dopravných prostriedkov a pomôcok pre deti.

Firma Brantner Fatra s.r.o. nám sponzorsky dodala aj osadila dve lavičky do oddychovej zóny.

Šikovné ruky a fantázia rodiny Žirkovej premenila cez víkend lesklý plech garáže na umelecké dielo.

Dopravné ihrisko je oficiálne otvorené a sprístupnené pre využívanie deťmi:  https://tvturiec.eu/v-materskej-skole-v-drazkovciach-maju-nove-dopravne-ihrisko/